T R A N S A R A S

Bekleyiniz

Parsiyel ve komple taşımacılık hizmeti

Adres:
Adalet Mah. Anadolu Cad. No:41 Megapol Tower
Bayraklı/İZMİR
E-Mail Adresi
info@transaras.com

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Gönderici firmadan alınan mal ya da ürünlerin, alıcı firmaya ya da firmanın talep edeceği bir noktaya kara yolu kullanılarak taşınması ve teslim edilmesi sürecine denir.

Çevre dostu araçlar

En iyi son model araçlarımız ile taşıma yapıyoruz

İhracat ve İthalat yükleme

Komple ihracat ve ithalat yükleme ve depolama

7/24 Destek Alın

7/24 destek alarak taşımanız hakkında bilgi sahibi olun

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Karayolu taşımacılığı genelde hava, deniz ve tren taşımacılık hizmetine göre daha fazla tercih edilir. Çünkü karayolu taşımacılık hizmetinde herhangi bir durak olmadan karayolu aracı ile taşınacak olan üyeler yerinden alınır ve kısa süre de taşıma hizmeti başlar. Genelde karayolu hizmetinde her türlü ürün taşınır ve zarar görmeden taşıma işlemi gerçekleşir. Aynı zamanda diğer taşıma yöntemlerine göre daha az maliyetlidir.

  • Ücretsiz Teklif al
  • Siparişinizi Verin
  • Ödeme Yönteminizi Seçin
  • Sevkiyat Başlasın
  • 7/24 Destek Alın
  • Güvenli Taşımacılık

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Teslimatlar konusundaki öncelikleri güven olan müşterilerimizin diğer önceliği ise hız faktörüdür. Deniz, hava ve tren taşımacılığına kıyasla daha fazla tercih edilen karayolu taşımacılığının avantajı, hızlı bir şekilde başlanması ve ara durakların olmamasıdır.

Düşük maliyetli olduğu için günümüzde yaygın olarak tercih edilir. Sadece kısa mesafeli yollarda değil ülkeler arası taşımacılıkta da öne çıkar. Hizmet için alınan randevu tarihi ile başlayan süreç, yükünüzün varış ve teslim süreleri hakkında bilgilendirilmeniz ile devam eder. Bu bilgilendirilmeler sayesinde iletişim süreklilik arz ederek geri dönüşler yapılır.

Karayolu taşımacılığı, özel sektör ağırlıklıdır. Bu sebeple lojistik firmaları da rekabetin getirdiği durumlardan dolayı pazar paylarını arttırmak ve mevcut konumlarını korumak ve iyileştirmek amacıyla filolarını yenilemekte ve sundukları çözümleri çeşitlendirmektedirler. Bu durum kaliteyi artıran sebepler arasında yer alır.

Kapıdan kapıya teslimat olanağı veren tek taşımacılıktır. Ticareti geliştiren geniş karayolları ağı sayesinde tüm dünyaya teslimat yapmak mümkündür. Rota oluşturması daha kolay olduğu için istendiği takdirde ara duraklar eklenmesi sayesinde esnek bir yapısı vardır.

Deniz, hava ve demiryolu ile belirli bir noktaya kadar taşınan yüklerin tamamlayıcısı da olabilir.

Karayolu taşımacılığında sermaye ihtiyacı havayolu, denizyolu ve demiryolu taşımacılığına göre çok daha düşük olduğu için sektörde bulunan oyuncu sayısı da daha fazladır. Bu sayede rekabet daha güçlü hissedilir.

Taşımacılıkta hız faktörünü etkileyen hava şartlarından en az şekilde etkilenir. Bu etkilenme diğer taşımacılık türlerinde daha fazladır. Bu sayede taşınan yüklerin gecikmeli olarak gönderilmesi ihtimali oldukça azdır.

Kolaylıkla bozulabilecek ya da değer kaybı yaşanacak mallar için tercih edilebilir. Mallar bu sayede çok sayıda aktarım yapılmadan taşınır. Soğuk taşıma zinciri gibi süreçler ise malların bozulmadan yer değiştirilmesine olanak tanır.

Taşıma yapacak araçlara haftanın her günü ve saati yükleme yapılabilir. Aynı şekilde dağıtımı ve malların boşaltımı da bir o kadar esneklik sağlar.

Karayolu Taşımacılığında Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Araç seçimi, firmanın sahip olması gereken belgeler, taşıma yapılan şehir ya da ülkeler, taşınan yüklerin cinsi ve taşıyıcı firma hakkında önceden yapacağınız araştırma, yükünüzün zarar görmeden teslim noktasına ulaşması için önemlidir. Taşımacılık, yüklerin yer değiştirilmesinden önce yüklerin değerinin bilinmesi ile alakalıdır.

Kurumsal firmalar ile yapacağınız görüşmelerde detaylı bilgi vermeniz oldukça önemlidir.

İhracat ve ithalat yükleme ve depolama gereksinimlerinizi bilerek sizleri yönlendiriyor ve tecrübemiz doğrultusunda çözüm ortağınız olmak için son model araçlarımız ile yüklerinizi taşıyoruz. Karayolu taşımacılık hizmeti hassasiyet gerektirdiği için 7/24 ulaşılabilir olmaya özen gösteriyoruz.

Taşınacak yükleriniz ve sevkiyat noktalarınız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı İletişime Geçin

Bize Ulaşın

Bizi arayarak, bize bir e-posta göndererek veya İzmir'deki merkez ofisimizi ziyaret ederek gönderilerinizde size nasıl yardımcı olabileceğimizi bize bildirin.

Adres

Adalet Mah. Anadolu Cad. Megapol Tower No: 41 Kat 10 , 35530 Bayraklı/İzmir