T R A N S A R A S

Bekleyiniz

Parsiyel ve komple taşımacılık hizmeti

Adres:
Adalet Mah. Anadolu Cad. No:41 Megapol Tower
Bayraklı/İZMİR
E-Mail Adresi
info@transaras.com

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılığı; gemi taşımacılığı, malların depolanması, gümrükleme işlemi, dağıtım yapılması ve taşımacılık gibi uzmanlık isteyen bir taşımacılık türüdür. Yükün, dünyanın tüm limanlarına güvenle ulaştırabilmek için denizyolu taşımacılığında kullanılan tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanmasını gerektirir.

Ürün özelliklerine bağlı olarak konteyner seçiminin doğru yapılması önem arz eder. Bu durumda ortaya 2 yöntem çıkar.

İlk yöntem; yükünüzün tamamı bir konteyneri dolduracak şekilde planlandığında FCL (Full Container Load – Komple Konteyner Yükü)

Diğer yöntem ise yükünüz tüm konteyneri doldurmayıp diğer müşterilerle paylaşmanızı gerektirdiğind LCL (Less-Than-Container Load – Parsiyel Konteyner Yükü) seçenekleridir.

Takvimler, güvenlik koşulları, yasal gereklilikler ve kalite standartlarına uygun ortam ve koşullar araştırılıp bu etmenlere göre planlama yapılmalıdır.

İki liman arasında yapılacak ve belirli bir tarihi olmayan taşıma yöntemi seçileceği gibi gemilerin kalkış ve varış saatlerinin bilindiği, aktarmanın yapılacağı limanların önceden bildirildiği taşımacılık türü de seçilebilir.

  • Ücretsiz Teklif al
  • Siparişinizi Verin
  • Ödeme Yönteminizi Seçin
  • Sevkiyat Başlasın
  • 7/24 Destek Alın
  • Güvenli Taşımacılık

Denizyolu Taşımacılığı Avantajları Nelerdir?

Özellikle havayolu olmak üzere karayolu ve demiryoluna göre denizyolu taşımacılığı fiyatları daha uygundur.

Bir seferde tonlarca yük taşınabilir ve bu sayede ek masraflardan kurtulunmuş olunur.

Dünyanın pek çok noktasına ürün gönderimi güvenle yapılabilir. Bu sayede özellikle ticaret yapan işletmeler için daha fazla ülkeye ulaşma imkanı doğar.

Lojistik yöntemleri arasında en güvenilir seçeneklerden biridir.

Yapılacak taşıma işlemi transferi yapılacak ürünün cinsine, teslimatın yapılacağı konuma, taşıma işleminde kullanılacak teknolojiye göre değişken gösterebilir. Taşıma işlem, ücreti sabit ve düzenli bir rotanın olmadığı planlamada artarken, sabit ve düzenli rotaların tercih edildiği taşımacılıkta daha uygun olabilir. Dünya ticaretine yön veren denizyolu taşımacılığında ham petrol gibi yanıcı maddeler taşındığı gibi konteynerler aracılığı ile fazla miktardaki ürünlerin çok uzak mesafelere hızlı ve uygun maliyetler ile taşınması da mümkündür.

Hızlı İletişime Geçin

Bize Ulaşın

Bizi arayarak, bize bir e-posta göndererek veya İzmir'deki merkez ofisimizi ziyaret ederek gönderilerinizde size nasıl yardımcı olabileceğimizi bize bildirin.

Adres

Adalet Mah. Anadolu Cad. Megapol Tower No: 41 Kat 10 , 35530 Bayraklı/İzmir